آخرین اخبار : 

متهمان حمله به علی مطهری احضار شدند

متهمان حمله به علی مطهری احضارشدند

شیراز – ایرنا – مصطفی ترک همدانی وکیل مدافع پرونده حمله به خودرو علی مطهری در شیراز بیان داشت : اخیرا شماری از متهمان این پرونده که در بخش دوم شکایت علی مطهری در حال رسیدگی است به شعبه چهارم دادسرای نظامی شیراز احضار شدند و ازآنان تحقیق شد.

متهمان حمله به علی مطهری احضارشدند

ترک همدانی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این پرونده در حال تحقیقات مقدماتی است اظهار داشت : به دلیل مشاغلی که این متهمان دارند می بایست پرونده در دادسرای نظامی رسیدگی شود و این مرجع قضایی صلاحیت رسیدگی به پرونده را دارد .

وی ادامه داد : آنچه تا کنون به دست آمده این است که حمله کنندگان با برنامه ریزی به خودرو مطهری حمله کردند و مانع از ورود وی به محل سخنرانی شدند بنابراین عواملی دیگری به جز کسانی که در مرحله اول به اتهامات آنها رسیدگی شد دراین پرونده دخالت دارند که اکنون به اتهامات آنان رسیدگی می شود .متهمان حمله به علی

ترک همدانی گفت: حمله به مطهری ، یک اقدام هماهنگ‌شده توسط چند نفر بود که خوشبختانه دستگاههای نظارتی و انتظامی بخوبی در این خصوص عمل و متهمان را شناسایی کردند و بخش نخست پرونده به سرانجام رسید.

علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، دوشنبه 18 اسفند 93 برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرد اما در فاصله فرودگاه تا دانشگاه مورد هجوم افرادی قرار گرفت که خواستار لغو سخنرانی وی بودند؛ در جریان این حمله، شیشه‌های ماشین حامل مطهری شکسته شد و خودرو وی نیز مورد هجمه قرار گرفت اما در نهایت با دخالت پلیس غائله ختم شد و مطهری به تهران بازگشت.

پس از این اتفاق، پرونده‌ای با شکایت مطهری علیه حمله‌کنندگان تشکیل و مرجع قضایی برای 11 نفر کیفرخواست صادر کرد که از این تعداد، هشت نفر، افراد حمله‌ کننده به مطهری، دو نفر مسئولان دانشگاه دعوت‌کننده و یک نفر نیز دانشجوی دعوت‌کننده بود.

در شعبه 101 دادگاه کیفری بدوی شیراز به این پرونده رسیدگی شد و دادگاه شش نفر از حمله‌کنندگان را به دو ماه حبس و 10 ضربه شلاق و دو نفر دیگر را به چهار ماه و نیم حبس و 37 ضربه شلاق محکوم کرد.

از میان سه متهم دانشگاهی پرونده نیز که با شکایت مدعی‌العموم برای آنها پرونده تشکیل شده بود و مطهری شاکی پرونده نبود، یک متهم به دو سال انفصال از خدمت با دو سال تعلیق و نفر دیگر از مسئولان دانشگاه نیز به دو سال انفصال از خدمات دولتی قطعی محکوم شده است همچنین دانشجوی دعوت‌کننده از مطهری به‌دلیل معاونت در امتناع از دستورات و قوانین دانشگاه، به پرداخت یک‌ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

حکم صادره در شعبه 101 دادگاه کیفری 2 شیراز قابل تجدیدنظرخواهی است ضمن اینکه مطهری به حکم صادر شده در خصوص هشت فرد حمله‌کننده اعتراضی نکرده اما متهمان به رأی صادره اعتراض کرده‌اند.

6113 / 1876

دیدگاهتان را بنویسید