0 9 min 5 سال

نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :۱۳۹۴/۷/۲۵ ۱۱:۱۹:۰ تعداد بازدید کنندگان خبر:۴۸۸
________________________________________
نسخه چاپی| ارسال به دیگران
هشدار پلیس فتا برای پیشگیری از کلاهبرداری های اینترنتی
گروه استان ها- پلیس فتا استان فارس در راستای پیشگیری از کلاهبرداری اینترنتی به شهروندان هشدار داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، پلیس فتا استان فارس در راستای پیشگیری از کلاهبرداری اینترنتی، به افرادی که قصد واریز وجه نقد دارند، هشدارهایی داد.
۱- برای واریز پول به حساب اشخاص نیازی به ارائه اطلاعات بیش از شماره کارت یا حساب نیست.
۲- صحت و سقم پیامک های دریافتی در خصوص برنده شدن در قرعه کشی شرکت ها و موسسات از طریق سایت معتبر آنها و یا شماره تماس موسسات بررسی شود، در ضمن جهت واریز وجه نیازی به رمز اینترنتی حساب نیست.
۳- افراد سودجو با ارسال پیامک در خصوص برنده شدن در قرعه کشی، اقدام به دریافت وجه جهت ارسال جایزه می کنند که پس از دریافت وجه یا هیچ جنس و کالایی برای قربانی ارسال نمی شود و یا در صورت ارسال، کالایی که ارزشی کمتر از مبلغ واریزی دارد به قربانی تحویل داده می شود.
۴- برای ارتباط با شرکت های داخلی و خارجی و مبادلات مالی از طریق ایمیل حتما” ایمیل توسط کاربر وارد شود و از reply خودداری شود ( جهت ارسال فاکتور و دریافت شماره حساب از طریق ایمیل) همچنین صحت شماره حساب اعلامی از طریق تماس تلفنی و فکس نیز بررسی شود.
۵- در برخورد با پیامک های دریافتی در خصوص برنده شدن در قرعه کشی هیچگونه مشخصات حساب بانکی مانند رمز اینترنتی، تاریخ انقضاء، CVV2 و . . . ارسال نشود.
۶- در تالارهای گفتگو به دلیل مشخص نبودن هویت اصلی کاربران حتی المقدور اقدام به معامله نکنید، در موارد بسیاری افراد پس از واریز وجه کالایی دریافت نمی کنند و تنها به شماره کارتی که مبلغ مورد نظر را به آن واریز کرده اند جهت پیگیری و شکایت، دلخوش هستند در صورتی که سودجویان اکثرا از کارت هایی که به نام فرد دیگری است (کارت های سرقتی، حساب های جعلی و . . .) استفاده می کنند.

انتهای خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

دیدگاهتان را بنویسید